Slokas iela

Kas jāizdara?

Ielā jāierobežo tranzīta autotransporta kustība un brauktuves abās pusēs jāizveido velojoslas. Ietvēm jāizveido labiekārtojuma josla brauktuves pusē, kurā tiktu iestādīti koki, uzstādīti soliņi un velonovietnes, un jāizveido īstermiņa autostāvvietas preču piegādēm.

Kur?

Velojoslas veidojamas visā ielas garumā, savienojot Imantu, Dzirciemu ar Āgenskalnu un tālāk pa Akmens tiltu ar pilsētas centru.

Kopējais posma garums: 4,8 km

Kāpēc?

Rīgā ir vairākas neatrisinātas pilsētvides problēmas – satiksmes drošība, sastrēgumi, slikta gaisa kvalitāte. Lai šīs problēmas atrisinātu, pilsētai ir jāveicina staigāšana ar kājām, braukšana ar velosipēdu un sabiedrisko transportu. Priekšnoteikums tam, lai pēc iespējas vairāk cilvēku ikdienas braucienus veiktu ar velosipēdu, ir nepārtraukts veloinfrastruktūras tīkls.

Tramvaja un velotransporta koridori sevi ļoti labi ir pierādījuši daudzās Eiropas pilsētās, par to vairāk esam stāstījuši mūsu rakstā “Ilgtspējīga transporta koridori”. Izveidojot šādu koridoru Slokas ielā, tiktu izveidots savienojums starp vairākām lielām apkaimēm – Dzirciemu, Imantu un Iļģuciemu, un pilsētas centru.

Ielā likvidējot autotransporta tranzītu, tiktu uzlabota arī tramvaju satiksme un tramvajus vairs neaizkavētu autotransporta sastrēgumi.

Aptuvenās projekta izmaksas: ? milj. EUR

 

Vizualizācija “Pirms/Pēc”