“Amerikāņu kalniņu” gals

Mūsu darbības pirmajā gadā viens no tematiem, par ko stāstījām un veidojām kampaņas, bija tā sauktie “amerikāņu kalniņi” uz Rīgas ietvēm. Raksts par šo problēmu bija 2016. gada populārākais raksts mūsu mājaslapā, kas apliecināja, ka nejēdzīgie amerikāņu kalniņi bija aktuāla problēma daudziem. Pateicoties šīs problēmas aktualizācijai, Rīgas dome 2017. gadā pieņēma konceptuāli jaunu lēmumu – tagad ielu remontos tiek izmantots mūsu ieteiktais risinājums no Nīderlandes – slīpa rampa automašīnām.

2016. gadā lielu mūsu kritiku izpelnījās Avotu un Lāčplēšu ielas ietvju atjaunošanas projekts, kurā gājējiem bija paredzēts iet augšup un lejup:

Šādi veidotas ietves ir ļoti apgrūtinošas cilvēkiem ar kustību traucējumiem, savukārt fiziski veseliem cilvēkiem apledojuma laikā uz šādām ietvēm itin viegli savainoties:

Foto: Edijs Pālens, LETA

Tāpat līdzenas ietves ar pietiekamu brīvas efektīvās telpas platumu ir būtisks priekšnoteikums, lai pa tām no piegādes stāvvietām varētu stumt ratus vai rohlas ar precēm.

Mūsu ieteikums RDSD bija veidot ietves pēc Nīderlandes parauga – nepārtrauktas, ar nelielu rampu automašīnu uzbraukšanai:

Un jau 2017. gadā RDSD beidzot sāka izmantot līdzīgu risinājumu, renovējot Rīgas ielas. Pirmās iebrauktuves tādējādi tika izbūvētas Elizabetes ielā: