Autostopēšana uz Vanšu tilta

2022.gada 17.novembrī pusdienlaikā pēkšņi medijos parādījās faktiski šokējoša ziņa – jau no plkst. 17:00 24 stundu garumā tiek aizliegta gājēju un velosipēdistu satiksme pāri Vanšu tiltam, pamatojoties uz ekspertīzi par tilta stāvokli. Cilvēkiem, kas bija atnākuši vai atbraukuši ar velosipēdu uz darbu uz centru vai otrādāk, atpakaļ pa Vanšu tiltu tikt nebija iespējams. 

Lai parādītu situācijas absurdumu, mūsu komandai bija skaidrs, ka jārīko protests, taču pieteikt piketu tik spontāni nav atļauts. Piketa aizliegums nebija šķērslis – “Pilsēta cilvēkiem” komanda ātri reaģēja un uzrīkoja alternatīva veida protestu –  autostopēšanu. Aktīvisti nostājās ar plakātiem “Paķersi pāri tiltam?”, “uz Pārdaugavu!” u.c.  pirms Vanšu tilta. Facebook posts šeit

Lai arī mūsu aktivitāte bija jautra un oriģināla, tomēr ceram, ka šādi gadījumi Rīgā vairs neatkārtosies! Cilvēkiem, kuri nebija paņēmuši līdzi naudu sabiedriskajam transportam tika atstāti bez iespējas pārvietoties, kas ir absolūta diskriminācija un pierāda pašvaldības autocentrisko domāšanu.