Čaka ielas pikets

Viens no biedrības iespaidīgākajiem notikumiem 2021. gadā, mūsuprāt, bija Čaka ielas pikets, kas bija arī vizuāli iespaidīgs. Biedrības dalībnieki vairākas dienas līdz vēlai naktij strādāja pie milzu izmēra plakātiem, kas plīvoja priekšā Čaka un Avotu ielu stūrī esošās ēkas fasādei.

Piketu organizējām kopā ar Rīgas Centra attīstības biedrību un Avotu apkaimes biedrību. Tas bija vērsts uz cilvēcīgas, patīkamas vides pilnveidošanu pilsētas telpā, un norisinājās 31.augustā – tiklīdz tika uzsākta Čaka ielas velojoslu dzēšana. Iedzīvotāji stāvēja ar plakātiem, kuros gan pauda savu attieksmi par Čaka ielas velojoslas novākšanu, gan arī pauda viedokli, ko viņi vēlētos ielā redzēt un kādā (zaļā, drošā, ērtā?) pilsētā dzīvot.

Diemžēl turpinoties Rīgas stagnācijai pilsētvides un satiksmes jomā, formālai nevalstisko organizāciju viedokļa formālai uzklausīšanai, lielākoties neņemot vērā ieteikumus gājēju drošības un ērtības uzlabošanā arī jaunajos projektos, visticamāk, arī 2022. gads neizpaliks bez piketa.