Gājēju drošība ceļu remontdarbos

2016. un 2017. gadā mēs aktīvi iestājāmies par drošu gājēju pārvietošanos ielu remontdarbu laikā. To darījām gan filmējot un fotogrāfējot bīstamus remontdarbus, gan rakstot sūdzības un iesniegumus, gan pašiem veicot satiksmes organizēšanu. 2018. gadā tas viss rezultējās ar to, ka vismaz trīs ielu remontdarbos būvnieki nu izmanto barjeras satiksmes organizēšanai, un pārvietošanās gājējiem nu ir krietni drošāka un saprotamāka. Vairāk lasi šeit un šeit.

2019. gadā pēc mūsu un juristes Kristinas Blumbergas iniciētās izmeklēšanas prokuratūrā Rīgas domei, remontos iesaistītajiem būvuzņēmējiem un būvuzraugiem prokuratūra noteica nopietnu sodu – prokurora brīdinājumu.

2017. gadā būvnieki uz Brīvības ielu bija atveduši barjeras, kuras ilgstoši stāvēja kaudzē un būvnieki pat negrasījās tās izmantot. Mēs izmantojām iespēju un izveidojām paraugu, kādā veidā būtu organizējama gājēju satiksme remontdarbu laikā. Noskaties mūsu tolaik izveidoto video, kur parādījām esošo situāciju un to, kā varētu būt:

 

Mūsu spiediens rezultējās ar panākumiem un nu lielākoties būvnieki cenšas ievērot noteikumus un nodrošina drošu ceļu gājējiem: