Savākti paraksti par centralizētu ietvju tīrīšanu

Rīgā jau ilgstoša problēma, ar ko nākas saskarties iedzīvotājiem, ir netīrītas ietves sniegotā laikā. Problēmas izraisa esošā sistēma, ka par ietvju tīrīšanu pilsētas ielās atbild pieguļošās teritorijas īpašnieks, atsevišķos gadījumos tās ir dažādas pašvaldības institūcijas. Rezultātā atbildīgo skaits ir liels, izpildes kvalitāte atšķirīga. Rīgā ierasts gadījumos, kad īpašnieks nav spējis notīrīt ielas, piešķirt sodus. Tomēr no tā gājējiem vieglāk pārvietoties nekļūst, tāpēc iesniedzām iniciatīvu sniegu tīrīt centralizēti, kā tas notiek jau, piemēram, daudzās Somijas pilsētās. Centralizēta tīrīšana ļauj garantēt notīrītas ietves, lai sniegs ziemā vairs nekļūtu par šķērsli vecākiem cilvēkiem, ģimenēm ar bērnu ratiem, cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Par šīs tēmas aktualizēšanu ieguvām atzinību no Tiesībsarga un invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons”.

Cik vienkārši, ātri un efektīvi darbotos centralizēta ielu tīrīšana, var apskatīt šajā video, kurā redzams traktors tīrām velojoslu.

2021. gadā savācām parakstus un iniciatīvu iesniedzām Rīgas domē.31. janvārī saņēmām atbildi no Rīgas mēra, ka tuvākajos gados tiks izsvērta iniciatīvas realizēšanas iespēja pilsētā (vai nu daļēji, vai pilnībā). Jāpiebilst, ka 2021. gada decembra beigām atsevišķās Rīgas centra ielās pilotprojekta ietvaros ietves jau tiek tīrītas centralizēti (piemēram, Brīvības iela).

Rīgas-mēra-atbilde