Bizness uz pilsētnieku rēķina?

Baznīcas ielā pie viesnīcas “Radisson Blu Hotel Latvija” jau daudzus gadus skats drīzāk atgādina kādu sādžas hosteli, nevis ES valsts galvaspilsētas lielāko viesnīcu. Pie viesnīcas esošā ietve regulāri ir bloķēta ar autobusiem, piegāžu busiņiem vai vienkārši vieglajām automašīnām, kuru vadītāji nevēlas maksāt par maksas autostāvvietu un izmanto iespēju noparkoties uz ietves. Viesnīca šādu rīcību, šķiet, pat atbalsta, ietvi regulāri norobežojot ar metāla stabiņiem:

Nepārdomātās rīcības dēļ Baznīcas ielā itin bieži gājēji ir spiesti iet pa brauktuvi, jo uz ietves gluži vienkārši nav vietas. Brīžos, kad stāvvietā vai uz ietves cenšas noparkoties autobuss, situācija kļūst sevišķi bīstama, jo autobuss, braucot pa ietvi atpakaļgaitā, var kādu gājēju nejauši nobraukt. Noskaties video, kā divas māmiņas ar bērnu ratiņiem cenšas nepakļūt zem autobusu un  automašīnu riteņiem:

Diemžēl šobrīd iznāk, ka privāts bizness nelikumīgi izmanto visu rīdzinieku īpašumu, ielas sarkanajās līnijās esošo ietvi. Šādi “Radisson Blu Hotel Latvija” rada nelabu priekšstatu par sevi ne tikai nejaušiem garāmgājējiem, bet arīdzan pašas viesnīcas klientiem, kuriem arī, gribot vai negribot, ceļš uz viesnīcu bieži ved pa Baznīcas ielu.

Lielākajai viesnīcai Latvijā nudien nepiestāv tik haotiska kustības organizēšana, tādēļ viesnīcas atbildīgajām personām vajadzētu ņemt piemēru no citas, turpat netālu esošas viesnīcas, kura ne vien veica iespaidīgas un pozitīvas pārmaiņas savā teritorijā, bet arī palīdzēja pilsētai sakārtot pie viesnīcas esošo krustojumu, tur ierīkojot drošas gājēju pārejas.

Risinājumi problēmas atrisināšanai var būt dažādi, piedāvājam trīs variantus, kā pārveidot Baznīcas ielas satiksmes organizāciju pie viesnīcas, lai uzlabotu situāciju kā gājējiem, tā citiem satiksmes dalībniekiem.

3. variantā ietve tiek nedaudz ievirzīta viesnīcas teritorijā, tādējādi, radot iespēju autobusu stāvvietu izveidot paralēlu ietvei.

2. variantā autostāvvietu vietā izveidots apzaļumots skvērs. 21. gadsimta cienīgas viesnīcas priekšpusē nevajadzētu stāvēt darbinieku un tehnisko darbinieku automašīnām, šeit jābūt patīkamai publiskajai ārtelpai, kuru varētu izmantot kā pilsētnieki, tā viesnīcas viesi, patīkamā vietā gaidot autobusa atiešanu.

  1. variantā ietve saglabāta taisnā trajektorijā, kas ir vislabākais variants gājējiem. Lai to izdarītu, brauktuves otrajā pusē esošās autostāvvietas no slīpā tipa jāpārveido par paralēlajām – tad pietiks vietas arī autobusu stāvvietām pie viesnīcas.

Par tādām ekstrām kā gājēju pāreju ierīkošanu Baznīcas un Elizabetes ielas krustojumā nerunāsim, bet ceram, ka viesnīcas vadība beidzot saņemsies un sakārtos bardaku savā saimniecībā.