Čaka ielas atdzīvināšana

Slavenā dzejnieka Aleksandra Čaka vārdā nosauktā iela šobrīd piedzīvo ne tos labākos laikus. Liela daļa ēku ir pustukšas, logi noputējuši un ēku fasādes drūpošas… Tāpat smagi klājas mazajam biznesam – Aleksandra Čaka iela no elitāras tirgotāju ielas pagājušā gadsimta 20.-30. gados, pārvērtusies par ielu, kur pārsvarā atrodas lietotu apģērbu veikali. Bizness nīkuļo. Kāpēc tā?

Ielas ietves ir pārāk šauras un bīstamas – pēdējo divu gadu laikā šeit ceļu satiksmes negadījumos cietuši 25 gājēji un velosipēdisti, kā arī 10 autovadītāji. Gājēji nelabprāt izmanto šo ielu pastaigām, jo lietus laikā gājējus apšļāc autovadītāju auto radītās šļakatas un sausā periodā iela ir ļoti trokšņaina intensīvās un straujās autosatiksmes dēļ. Iela ceļu satiksmes drošības ziņā ir viena no bīstamākajām visā Rīgā. Tāpat ielas centra daļā nav padomāts par īstermiņa autostāvvietām piegādātājiem un iedzīvotājiem. Tādēļ autovadītāji automašīnas novieto neatļautās vietās, tā vēl vairāk pasliktinot drošību.

Bet to vēl var mainīt. Ēkas vēl var saglābt, tāpat kā desmitiem nevainīgu cilvēku veselību, kuriem katru gadu nākas ciest uz šīs ielas. Nepieciešama ielas rekonstrukcija. Iela beidzot ir jāpārveido par ielu cilvēkiem, nevis maģistrāli automašīnām. Autovadītāji teiks – tas nav iespējams, jo Aleksandra Čaka iela jau šobrīd ir pārslogota. Tā ir. Bet tas ir tikai tapēc, ka šajā ielā nav ierobežota privātā autotransporta tranzīta satiksme. Pats labākais visā stāstā ir tas, ka šo tranzīta satiksmi jau šodien var novirzīt alternatīvā maršrutā, kas gan ir nedaudz garāks, bet laika ziņā – identisks Čaka ielas maršrutam.

Kādā Čaka ielā vēlies uzturēties Tu?

DIENĀ Šādu Aleksandra Čaka ielu redz arhitektes M. Kulitāne un E.A.Kaužēna

NAKTĪ Šādu Aleksandra Čaka ielu redz arhitektes M. Kulitāne un E.A.Kaužēna

Šādu Aleksandra Čaka ielu redz arhitektes M. Kulitāne un E.A.Kaužēna

Šādu Aleksandra Čaka ielu redz arhitektes M. Kulitāne un E.A.Kaužēna

Šādu Aleksandra Čaka ielu redz arhitektes M. Kulitāne un E.A.Kaužēna

Aleksandra Čaka iela šobrīd. Gājējiem iedalīta zemākā prioritāte.

Sliktās satiksmes infrastruktūras dēļ, Aleksandra Čaka iela pamazām pārvērtīsies lielākajā graustu rajonā pilsētā.

ŠOBRĪD Ielu slēgt tranzītsatiksmei var jau šobrīd – jau eksistē alternatīva, kā no Purvciema u.c. rajoniem nokļūt pāri Daugavas tiltiem.

NĀKOTNĒ Kilometri vairāk, patērētais laiks – mazāks. Laiks mainīt uzskatus un paradumus! 🙂