Ielas cilvēkiem

Aizvadītajā gadā piemēru citām Latvijas pilsētām rādījušas vairākas pilsētas, gan uzsākot apjomīgas ielu rekonstrukcijas, gan sākot tās plānot, bet labāko piemēru parādījušas divas pilsētas – Ādaži un Daugavpils, kur jau sasniegti darba augļi – cilvēcīgas ielas, kurās atrasties ir ērti, droši un patīkami.

Ādažos pērn tika pabeigta Gaujas ielas rekonstrukcija un nu pilsēta ieguvusi patiešām modernu un eiropeisku ielu ar sakārtotu zaļo zonu, autostāvvietām, veloceļiem, ietvēm un rotācijas apļiem:

Ielā īpaša uzmanība pievērsta detaļām, kas uzlabo kā velosipēdistu, tā gājēju ērtības un visu satiksmes dalībnieku drošību. Piemēram, autovadītājiem pirms apļveida krustojuma ātrumu samazināt palīdz guļošie policisti, kas izveidoti reizē kā gājēju pārejas. Velosipēdistiem izbūvēti veloceļi abās ielas pusēs, kas ir daudz drošāk par divvirzienu veloceļu vienā ielas pusē. Padomāts pat par tādiem šķietami sīkumiem kā komunikāciju aku vāki – tie veidoti no tāda paša materiāla kā ielas segums, tādēļ eleganti saplūst ar ielas kopskatu, savukārt lietus ūdens uztvērējakas iebūvētas brauktuves apmalē. Aplūko fotogaleriju ar to, cik brīnišķīga kļuvusi Gaujas iela:

 

Savukārt otra lieliskā pārvērtība notikusi Daugavpilī, kur rekonstruēta Puškina iela. Arī šeit, līdzīgi kā Ādažos, ielā padomāts par visiem – ērti ir gan gājējiem, gan velosipēdistiem, gan autovadītājiem. Arī šeit apgaismes stabi novietoti loģiskākajā vietā – starp autostāvvietu kabatām, kur tie nevienu netraucē un neapgrūtina. Tāpat šajā autostāvvietu zonā paredzēta vieta kokiem. Aplūko, cik lieliska nu kļuvusi Puškina iela Daugavpilī:

 

 

 

Gada laikā Daugavpils un Ādaži pilsētvides uzlabošanā katra ir izdarījusi tik daudz, cik Rīga nav spējusi pēdējo četru gadu laikā. Varbūt Rīgas kungiem vajadzētu aizbraukt uz šīm pilsētām – Ādažiem un Daugavpili pieredzes apmaiņā un tad Rīgā arī ledus beidzot sakustēsies?