Kā apturēt koku izzušanu Rīgas centrā?

Iepriekš vairākkārt esam rakstījuši par to, ka Rīgā ar katru gadu sarūk koku skaits pilsētas centrā. Rīgas dome ne vien nestāda jaunus kokus bojā gājušo koku vietā, bet iztērē lielu summu, lai bijušo koku dobes vienkārši aizbruģētu. Nesenākais šāds gadījums noticis Tērbatas ielā pie Bruņinieku ielas:

Var paraustīt plecus un vienkārši nolaist rokas, nezinot, kā novērst Rīgas arvien lielāku pārvēršanu par asfalta un betona tuksnesi, bet aktīvi rīdzinieki mums atsūtījuši fotogrāfijas, kā panākt, lai Rīga vismaz saglabā esošo zaļumu – tukšajās koku dobēs koki jāstāda pašiem!

Lūk, piemērs no Oskara Kalpaka bulvāra iepretīm Krievijas vēstniecībai. Šeit koku trūkst neskaitāmēs dobēs, un, kā pierāda Google Streetview,  koku šeit nav jau četrus gadus. Bet labā ziņa – kopš vakardienas vismaz pāris koku dobēs nu atkal parādījušies kociņi!

(Pa kreisi – pirms, pa labi – pēc)

Vēl kociņš iestādīts Krišjāņa Barona ielas tukšajā dobē pie Latvijas Nacionālās operas, kur vēl pagājušajā decembrī iestādītās eglītes izgleznošanā piedalījās pats operas vadītājs Zigmārs Liepiņš:

Diemžēl eglītes dobē vairs nav, tādēļ arī šeit tika iestādīts kociņš:

Tāpat pāris koki ir iestādīti arī ielās blakus Brīvības piemineklim – šeit jau gadiem Rīgas dome nestāda jaunus kokus:

Arīdzan Āgenskalnā aizvadītajā nedēļā iedzīvotāji nodemonstrējuši lielisku iniciatīvu, iestādot koku un puķes domes aizmirstā dobē Ernestīnes un Sabiles ielas krustojumā:

 

Šis, iespējams, ir veids, kā paglābt varbūt tieši tavas ielas tukšo koku dobi no aizbruģēšanas vai noasfaltēšanas. Varbūt dome beidzot nokaunēsies un sapratīs, ka rīdzinieki nevēlas dzīvot betona un asfalta tuksnesī, un koki ir būtiska labas pilsētvides sastāvdaļa.

Vai uz tavas ielas ir tukšas dobes?