Kā cīnīties ar nekaunīgiem autovadītājiem?

Domājams, katrs no mums ir sastapies ar situāciju, kad automašīnas ir “noparkotas” tā, ka garām tām var tikt tikai brienot pa zāli, dubļiem, vai arī kādu dienu ieraudzījis, ka viņa koptajā zālienā publiskajā iekšpagalmā savu automašīnu atstājis kāds nekaunīgs autovadītājs.  Daudzi noteikti jau sen ir atmetuši ar roku un samierinās ar šo problēmu, jo ļoti daudzu autovadītāju attieksme pret mazaizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku ērtībām ir vienaldzīga.

 

Pāris sekunžu laikā varat nofotogrāfēt pārkāpumu, pievienot īsu pārkāpuma aprakstu un nosūtīt policijai, kura šo ziņu nekavējoties saņems un atbrauks uz pārkāpuma vietu konstatēt situāciju un sodīt vainīgos.

 

Tomēr ir kāds ļoti ērts veids, kā audzināt autovadītājus un likt viņiem beidzot sasniegt attīstītāku valstu autokultūras līmeni. Tā ir Rīgas Pašvaldības policijas izstrādāta aplikācija Android un Apple telefonu lietotājiem, kurā pāris sekunžu laikā varat nofotogrāfēt pārkāpumu, pievienot īsu pārkāpuma aprakstu un nosūtīt policijai, kura šo ziņu nekavējoties saņems un atbrauks uz pārkāpuma vietu konstatēt situāciju un sodīt vainīgos, ja pārkāpums izrādījies patiess.

Aplikācija Apple telefoniem pieejama šeit: itunes.apple.com

un Android telefoniem šeit: play.google.com

Aplikācijas ekrānšāviņš (no play.google.com)

Aplikācija ir izstrādāta, lai tajā ļoti vienkāršā veidā varētu nosūtīt policijai informāciju par pārkāpumu – atliek tikai nospiest pogu “Uzņemt pārkāpuma foto”, nofotogrāfēt pārkāpumu un aizpildīt pieprasīto informāciju – pārkāpuma vietas adresi, īsu aprakstu un savu kontaktinformāciju. Tad nospiežam pogu “Iesūtīt” un policija tuvākajā laikā ieradīsies notikuma vietā. Aplikācijā ir iespējams arī ielogoties ar savu kontu, tādā veidā jūs par katru pārkāpumu arī saņemsiet īsu atbildi no policijas, piemēram: “Notikuma vietā konstatētas 3 nelikumīgi novietotas automašīnas, visām sastādīti pārkāpuma protokoli.” un katru izsaukuma reizi nebūs jāaizpilda citādi prasītā kontaktinformācija.

Aicinām gājējus nebūt vienaldzīgiem un ziņot policijai par bezkaunīgiem autovadītājiem, jo tikai tā mēs varam problēmu izskaust! Savukārt autovadītājus aicinām novietot automašīnas atbilstoši likumdošanai. Sods par neatbilstoši novietotu automašīnu, ja tā traucē gājēju pārvietošanos, ir 40 EUR.

Ziņot varat gan aplikācijā, gan zvanot uz telefonu 112 vai 110. Pievienotajā galerijā varat aplūkot situāciju piemērus, par ko vajadzētu ziņot policijai.