Krišjāņa Barona ielas defekti

Par Krišjāņa Barona ielas satiksmes organizācijas un būvdarbu kvalitātes problēmām esam bieži ziņojuši iepriekš – gan par nelikumīgi izveidotajām autostāvvietām, gan par absurdo autostāvvietu problēmas risināšanu, gan par problēmām ar iepriekš plānoto rekomendējošo velojoslu bruģa kvalitāti. Rīgas domes Satiksmes departamenta galva Emīls Jakrins gan pērn aizstāvēja Barona ielas būvniekus, sakot, ka darbi Barona ielā ir paveikti kvalitatīvi, bet realitātē ielas stāvoklis pasliktinās ik dienu. 5. martā mēs devāmies novērtēt Barona ielas plānoto rekomendējošo velojoslu bruģa kvalitāti un piefiksētais pārsteidza pat mūs.

Kopumā vairāk nekā 650 vietās ir saplaisājuši vai nodrupuši vairāk nekā 1350 jaunie betona un jaunie granīta bruģakmeņi.

Ja pirms pastaigas bijām nolēmuši mērīt arī iegrimumu dziļumu un bruģa līmeni, tad, ejot arvien tālāk un tālāk sapratām, ka tas būtu pārāk laikietilpīgs process un piefiksējām tikai vietas, kur bruģis nekvalitatīvās pamatnes dēļ bojāts jau vizuāli – saplaisājis vai nodrupis. Ielā bija divi kvartāli, kur bruģis praktiski nebija bojāts – posmā gar Vērmanes dārzu un posmā starp Pērnavas un Brīvības ielu. Tas varētu būt skaidrojams ar to, ka pa šiem posmiem ikdienā nepārvietojas autotransports. Tāpat novērojām, ka kvartālos, kas ir tuvāk Rīgas centram, bruģa kvalitāte ir daudz labāka nekā attālākos kvartālos. Savukārt no Rīgas centra attālākos kvartālos bruģa kvalitāte ir krietni sliktāka, atsevišķos posmos plaisas un iegrimumi ir vairāku metru garumā un šeit josla būtu pilnībā jāpārbruģē.

 

Apsekošanas rezultātā mēs esam ieguvuši 661 fotogrāfiju ar GPS koordinātām, kuras iesnieguma veidā nosūtīsim Rīgas domes Satiksmes departamentam, lai viņi šīs vietas kvalitatīvi salabotu. Interesanti, ka vēl pirms aptuveni mēneša Satiksmes departaments sniedza atbildi, ka brauktuve un attiecīgi šīs joslas nemaz vēl nav nodotas ekspluatācijā.  Darbus pēc Rīgas domes Satiksmes departamenta pasūtījuma veica SIA “Binders”, savukārt betona bruģis ražots SIA “Brikers Latvija”. Lai labāk spētu novērtēt defektu apjomu, fotofiksāciju GPS koordinātas esam attēlojuši kartē. Ja tavā pagalmā šādā kvalitātē ieklātu bruģi, vai tu maksātu par šādi paveiktu darbu?

 

N.B. GPS koordinātas ir aptuvenas +/- 10 metru robežās. Klikšķini uz sarkanajiem punktiem, lai redzētu attiecīgo defektu fotofiksācijā!