Velonovietnes pie “Maxima” veikaliem

Kā noskaidrojām iepriekšējā rakstā, “Maxima” velonovietņu sarakstā ieņēma kaunpilno pēdējo vietu ar iegūtiem 0 punktiem. Tajā pašā laikā “Maxima” mājaslapā ar lepnumu tiek reklamēts, ka pie visiem viņu veikaliem ir velonovietnes:

Kāpēc tāda paradoksāla situācija? Vienkārši – visas šīs “Maxima” uzstādītās velonovietnes neatbilst standartiem un ir nedrošas! Pie tām paredzēts pieslēgt tikai velosipēda priekšējo riteni, līdz ar to, zagļi bez problēmām var nozagt visu pārējo velosipēdu, novietnē atstājot vien priekšējo riteni. Pie tam šajās novietnēs pat nav iespējams novietot visu veidu velosipēdus, jo tiem mēdz būt dažādi riepu platumi un velosipēdus ar platākām riepām tajos nav iespējams ievietot, savukārt velosipēdi ar šaurākām riepām var apgāzties. Kā jau iepriekšējā rakstā minējām, vislabākās velonovietnes ir apgrieztā “U” veida konstrukcijas, par tām un to uzstādīšanas standartiem variet izlasīt Latvijas Riteņbraucēju apvienības mājaslapā.

 

Kāda tad ir reālā situācija pie veikaliem “Maxima”?

 

Apsekojot 21 “Maxima” veikalu, situācija ir vairāk nekā skumja – pie 18 veikaliem uzstādītas nedrošas velonovietnes, pie 3 veikaliem velonovietņu nav vispār, kā arī kopējais velonovietņu skaits ir neadekvāts – piemēram, pie lielākā “Maxima” veikala Deglava ielā uzstādīta velonovietne tikai 9 velosipēdiem. Ja “Maxima” tur uzstādītu drošas velonovietnes, to skaits būtu jāpalielina līdz vismaz 40-50, līdzīgi citu tādu izmēru veikaliem.

 

Varbūt “Maxima” par nedrošajām velonovietnēm nemaz nav lietas kursā?

 

Kā izrādās – nebūt ne! Maxima regulāri saņem iedzīvotāju sūdzības un ieteikumus uzstādīt drošas velonovietnes:

Lai arī no “Maxima” atbildēm var spriest, ka viņi neko lietas labā neplāno darīt, izrādās tā nebūt nav! Mēs uzdevām viņiem četrus konkrētus jautājumus, uz kuriem saņēmām ļoti iepriecinošu atbildi:

Ļoti ceram, ka “Maxima” šoreiz neiztērēs naudu nederīgās novietnēs un uzstādīs labas un drošas velonovietnes! Vēlam veiksmi un daudz jaunu klientu – velosipēdistu, tiklīdz tiks uzstādītas jaunās novietnes!