Neveiksmīgi soliņi vai neveiksmīga iela?

Mūsu lasītājs Viesturs mums atsūtīja fotogrāfijas no nesen rekonstruētā Ziedoņdārza – kā vajag un kā nevajag veidot soliņu rindu. Attēlos var redzēt, ka vienu soliņu rindu aktīvi izmanto, kamēr otra stāv tukša. Bet vai tāpēc soliņi “jānoraksta”?
Iespējams, parka rekonstrukcijas arhitekts skatījās tālāk nākotnē – ar domu, ka Aleksandra Čaka iela kaut kad atkal būs patīkama iela rīdziniekiem, kā senatnē. Portālā zudusilatvija.lv var atrast vairākas vēstures liecības, cik skaistas bijušas Rīgas ielas pagājušā gadsimta sākumā: http://www.zudusilatvija.lv/objects/object/29202/ Šajā vietā autostāvvietu vietā varētu ierīkot zaļu un pievilcīgu zonu – puķes, puķupodus, nodalīt velosipēdistus no gājējiem (pagarinot Ziedoņdārzā esošo veloceļu) un varbūt pat ierīkot kādu āra kafejnīcu. Otrais jeb “B” variants būtu – netālu esošo sabiedriskā transporta pieturu pārcelt uz šejieni. Tad cilvēkiem varbūt būtu prieks kādu reizi arī piesēst un pavērot Čaka ielas kņadu. Bet šobrīd – kuram gan patīk vērot autostāvvietu un noslogotu automaģistrāli?

Kādas ir jūsu domas – vai Čaka iela ir pelnījusi būt par caurbraucamu šoseju vai tā tomēr būtu pelnījusi kļūt par ko skaistāku un labāku rīdziniekiem?

dsc03049 dsc03053