Noteikumi? Kaķim zem astes!

Pirms nu jau vairāk nekā viena mēneša stāstījām par to, ka Rīgas domes Satiksmes departamenta veiktajos Brīvības, Lāčplēša un Krišjāņa Barona ielas atjaunošanas darbos netiek ievēroti Ministru kabineta noteikumi par drošu gājēju pagaidu ceļu nodrošināšanu. Par šo problēmu uzrakstījām oficiālus iesniegumus arī pašam Satiksmes departamentam un Satiksmes ministrijai, par ko pēc teju mēneša ilgas gaidīšanas nu esam saņēmuši atbildi.

Atbildēs atzīts, ka būvdarbu veicēji noteikumus pārkāpj, pie tam – vairākkārtīgi. Satiksmes ministrijas pakļautībā esošā VAS “Latvijas Valsts ceļi” konstatējusi 13 pārkāpumus, savukārt Rīgas domes pakļautībā esošais Satiksmes departaments konstatējis 8 pārkāpumus. Jāpiebilst, ka mēs paši konstatējām krietni vairāk pārkāpumus, kā arī šādus pārkāpumus šobrīd ik dienu var konstatēt Krišjāņa Barona ielā.

 

Šī stāsta interesantā daļa ir tā, ka, konstatējot šos pārkāpumus, gan valsts, gan pašvaldības iestādes nevis uzdod bīstamību nekavējoties novērst, bet gan sastāda pārkāpuma protokolu, par ko būvniekam piestāda rēķinu – administratīvo sodu. Šāds sods lielām būvniecības firmām ir, maigi izsakoties, smieklīgs – no 70 līdz 280 eiro (Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss 140. pants)

Pielikumā atbildes no LVC un RDSD. Interesanti, ka abas iestādes atbildes sniegušas novēloti, jo atbilde būtu sniedzama ne vēlāk kā viena mēneša laikā no iesnieguma saņemšanas. Kaut gan – tas nav nekāds pārsteigums, jo atbildi parakstījušais LVC pārstāvis Edgars Strods pirms dažiem gadiem pats bija RDSD direktors. Darbavietas mainās, tikumi nemainās.

 

Ar vai bez RDSD un Satiksmes ministrijas kontroles, bet situācija Rīgas ielās nemainās – Krišjāņa Barona ielā ik dienu tiek slēgtas ietves abās ielas pusēs, nenodrošinot drošu pārvietošanos gājējiem:

twitter2 twitter1

 

Nobeigumā atliek vien novēlēt gājējiem, velosipēdistiem un citiem satiksmes dalībniekiem Rīgas ielās sargāt sevi pašiem, jo Rīgas domei un Satiksmes ministrijai par jūsu drošību ir… nospļauties. Noteikumi šajā gadījumā palikuši kādam Rīgas domes kaķim zem astes.

 

Raksta titulbilde no tvnet.lv ( © Jānis Škapars)