Paraksties par jaunu autobusu maršrutu!

Aicinām mūsu lasītājus parakstīt un dalīties ar mūsu iniciatīvu – jauna sabiedriskā transporta maršruta izveidi, “IMANTA – ZOLITŪDE – KĀRĻA ULMAŅA GATVE – KRASTA IELA – PĻAVNIEKI – ULBROKAS IELA – MEŽCIEMS – JUGLA” kas savienotu vairākus nozīmīgus objektus un apkaimes, kuri līdz šim ir ar ļoti vāju sabiedriskā transporta nodrošinājumu.

>>> Spied šeit, lai parakstītu iniciatīvu: https://manabalss.lv/i/1174 <<<

Rīgā pēdējo 30 gadu laikā ir būtiski mainījušies cilvēku galamērķi: ja iepriekš liela daļa cilvēku strādāja rūpnīcās, tad tagad ir izbūvēti ļoti daudzi tirdzniecības centri, biroju kompleksi utt., no kuriem liela daļa ir izvietota iepriekš neapbūvētās vietās. Piemēram, K. Ulmaņa gatvē izbūvēts t/c “SPICE”, lielveikals “DEPO” un vairāki autocentri. Krasta ielā ir izbūvēts t/c “MOLS”, LIDO Atpūtas centrs, lielveikals “SKY”, lielveikals “DEPO” un vairāki autocentri. Ulbrokas ielā ir izbūvēts biroju parks “Rīgas Industriālais Parks”, “Coca-Cola” birojs, biznesa centrs “Dzelzavas 117” u.c. Diemžēl nokļūšana uz daudzām no šīm vietām ar sabiedrisko transportu no blakus apkaimēm ir ļoti apgrūtināta: esošie maršruti galvenokārt savieno šīs vietas ar centru, un kustības intervāli ir pārāk lieli. Piemēram, ceļš no Pļavniekiem (pietura “Rudens iela”) līdz t/c “MOLS” vai atpakaļ ar sabiedrisko transportu aizņem 30-40 minūtes (ar automašīnu šis ceļš veicams 10 minūtēs). Tas noved pie tā, ka cilvēki ir spiesti pirkt automašīnas un braukt uz darbu ar tām. Tas palielina sastrēgumus, pasliktina gaisa kvalitāti, apgrūtina automašīnu novietošanu daudzdzīvokļu namu pagalmos un palielina šo cilvēku izdevumus transportam.

Rīgas dome šo problēmu varētu risināt, uzdodot Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” izveidot šādu autobusu maršrutu: Kurzemes prospekts (Airītes iela) – Zolitūdes iela – Rostokas iela – Anniņmuižas iela – Apūzes iela – Jūrkalnes iela – K. Ulmaņa gatve – Krasta iela – Lubānas iela – A. Saharova iela – A. Deglava iela – Ulbrokas iela – Biķernieku iela – Hipokrāta iela – Malienas iela – Juglas iela – Murjāņu iela. Būtu svarīgi nodrošināt pietiekami biežu kustības intervālu (piemēram, reizi 10 minūtes maksimumstundās un reizi 20 minūtes pārējā laikā) un kustību arī brīvdienās (jo t/c “MOLS”, t/c “SPICE”, LIDO Atpūtas centrs, Lucavsalas atpūtas parks utt. strādā arī brīvdienās). Ņemot vērā, ka Imantas, Zolitūdes, Pļavnieku, Mežciema un Juglas apkaimēs dzīvo ievērojams iedzīvotāju skaits un ka šī maršruta tuvumā atrodas ļoti daudzi iedzīvotājiem svarīgi objekti, šis maršruts, bez šaubām, būs pieprasīts.

Maršruts Imanta - Jugla

Maršruts Imanta – Jugla (Google maps)

 

Izveidojot šo autobusu maršrutu, tiktu nodrošināts ātrs savienojums starp Imantu, Zolitūdi, Pļavniekiem, Dreiliņiem, Mežciemu un Juglu, kā arī tādiem svarīgiem objektiem kā dzelzceļa stacija “Imanta”, lielveikals “DEPO” K. Ulmaņa gatvē, t/c “SPICE”, Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Vienības gatvē, Rīgas 2.slimnīca, Lucavsalas atpūtas parks, Zaķusala, t/c “MOLS”, lielveikals “SKY” Krasta ielā, LIDO Atpūtas centrs, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (stacionārs “Gaiļezers”) u.c. Tāpat autobusa līnijas pieturvietas būtu tuvumā Rīgas Imantas vidusskolai, Rīgas Zolitūdes ģimnāzijai, Ziemeļvalstu ģimnāzijai, Rīgas 75. vidusskolai, Rīgas 86. vidusskolai, Rīgas 88. vidusskolai, Rīgas pilsētas Pļavnieku ģimnāzijai, Mežciema pamatskolai, Rīgas 89. vidusskolai un Rīgas Ezerkrastu pamatskolai. Tiktu nodrošināta pārsēšanās iespēja uz 22. autobusu (uz lidostu), uz 19., 24. un 27. trolejbusu un 40. autobusu (uz Ziepniekkalnu), 15., 31. un 49. autobusu (uz Ķengaragu) un daudziem citiem trolejbusu un autobusu maršrutiem. Ilgtermiņā šāda autobusu maršruta izveidošana palīdzētu samazināt automašīnu skaitu Rīgas ielās un pagalmos.

>>> Spied šeit, lai parakstītu iniciatīvu: https://manabalss.lv/i/1174 <<<