Pikets “Par velo!” pie Rīgas domes

Aizvadītajā trešdienā, 17. oktobrī, biedrības “Tru Fix Kru” un “Pilsēta cilvēkiem” organizēja piketu pie Rīgas domes, lai pievērstu deputātu uzmanību samilzušajām satiksmes drošības problēmām Rīgā.
 
Piketā piedalījās aptuveni 250 cilvēku, tostarp sabiedrībā pazīstami cilvēki kā Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis, rakstniece Inese Zandere, arhitekts Pēteris Bajārs, Saeimas deputāts Aleksejs Loskutovs, grupas “Inokentijs Mārpls” solists Dambis un citi.
 
Piketa dalībnieki bija sagatavojuši vairākus desmitus dažādu plakātu ar dažādiem saukļiem, piemēram:
 
“Vietas pietiks visiem!”, “Mūsu ir daudz un būs vēl vairāk!”, “Jakrin! Kad salabosi Barona ielu?”, “Vai Tu ļautu savam bērnam braukt pa Rīgu?”, “Neesmu sajūsmā”, “Par ietvēm brīvām no velo”, “Iela ir, Brīvības nav”.
 

 

Diemžēl pie piketētājiem Rīgas mērs Nils Ušakovs un Satiksmes departamenta vadītājs Emīls Jakrins tā arī neuzdrošinājās iznākt un atbildēt uz pārmetumiem par solījumu nepildīšanu, tāpēc šī noteikti nebūs pēdējā mūsu rīkotā aktivitāte, lai politiķiem un ierēdņiem atgādinātu viņu ikgadējos neizpildītos solījumus! Noskaties, kā Rīgas mērs pēc komisijas sēdes izvairījās no tikšanās ar piketētājiem un steidza uz savu kabinetu:

 

 
Paldies visiem par dalību un aicinām turpināt “piketēt” arī ikdienā – rakstot vēstules un iesniegumus Rīgas domei, tās Satiksmes departamentam ar jautājumiem par to, kad tiks sakārtotas nesakārtotās ielas! Iesniegumu ātri un ērti var uzrakstīt elektroniski portalā Latvija.lv piecu minūšu laikā. Pamācību atradīsi šeit: https://www.pilsetacilvekiem.lv/iesnieguma-iesniegsanas-instrukcija-latvija-lv/