Velonovietnes pie “Rimi” veikaliem

Turpinot tēmu “Gudrs bizness”, šoreiz pievērsīsimies veikalu tīklam “Rimi”. Salīdzinot ar savu lielāko konkurentu “Maxima”, pie “Rimi” veikaliem situācija ar velonovietnēm ir krietni labāka. No apsekotajiem 26 veikaliem, 18 veikalos bija drošas velonovietnes, 6 veikalos bija uzstādītas klientus maldinošas – zagļu nedrošas velonovietnes un 5 veikalos novietņu nebija vispār:

Lasītājiem atgādināsim, ka visdrošākās velonovietnes ir apgrieztā “U” veida konstrukcijas, par tām un to uzstādīšanas standartiem varat izlasīt Latvijas Riteņbraucēju apvienības mājaslapā. Savukārt zemās velonovietnes, kurās paredzēts ievietot velosipēda priekšējo riteni ir “zagļu magnēts”, jo, pieslēdzot velosipēdu pie tādas novietnes, pēc 5-10 minūtēm jūs visticamāk ieraudzīsiet šādu skatu:

 

Šajā attēlā redzams, kādēļ zemā tipa velonovietnes ir tik nedrošas - ar šādu skatu jārēķinās ikvienam, kurš izmanto šādas velonovietnes, jo zaglim nozagt velosipēdu, statīvā atstājot tikai velosipēda priekšējo riteni ir 10 sekunžu jautājums.

 

“Rimi”, atšķirībā no “Maxima”, jau vairākus gadus pie saviem veikaliem uzstāda drošas velonovietnes, tieši tādēļ šos veikalu iecienījuši velosipēdisti. Piemēram, pie t/c “Olympia” ik dienu novērojams šāds skats:

Capture

Jāpiebilst, ka pie šī veikala iespējams novietot kopumā 48 velosipēdus, kas ir krietni par maz, ņemot vērā to, ka veikalam turpat netālu atrodas veloceļš. Ja pieņemam, ka viens velosipēdists “Rimi” pavada vidēji 20 minūtes un iepērkoties “atstāj” tur vidēji 5 eiro, tad iznāk, ka laika periodā no 17-19 šīs velonovietnes “Rimi” apgrozījumam nodrošina 1440 eiro. Nav slikti!

Pēc jaunākās SKDS statistikas*, Rīgā bieži ar velosipēdiem pārvietojas vairāk kā 11% jeb 76 600 cilvēki, savukārt kopumā (ieskaitot cilvēkus, kas ar velosipēdiem izbrauc tikai atpūtas braucienos brīvdienās) ar velosipēdiem Rīgā pārvietojas vairāk kā 34% jeb 236 800 cilvēki. Pie tam, katru gadu velosipēdistu skaits pieaug, līdz ar to šī ir ievērojama potenciālā veikalu klientu auditorija.

Galerijā piedāvājam iepazīties ar dažādiem velonovietņu risinājumiem pie “Rimi” veikaliem.

Redzot galeriju, var padomāt, ka “Rimi” sistēmā valda haoss – te viņi uzstāda drošu velonovietni, te nedrošu, bet kā ir patiesībā mums atbild SIA “Rimi Latvia” sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite:

  • Kāpēc pie visiem jūsu veikaliem nav drošas velonovietnes (sk. pielikumu)?
  • Kāpēc pie veikaliem, kur ir uzstādītas drošas velonovietnes, atrodas arī nedrošas velonovietnes, pie kurām pieslēdzot velosipēdu zagļiem to ir ļoti viegli nozagt?
  • Kādēļ ir problēma tirdzniecības centros, kur telpas nomājiet, uzstādīt drošas velonovietnes? Vai tirdzniecības centri iebilst pret to, ka jūs uzstādītu drošas velonovietnes?

Mūsu iespējas nodrošināt velonovietnes pie Rimi un Supernetto veikaliem ietekmē tas, vai veikals atrodas mūsu uzņēmumam piederošajās telpās vai arī veikala telpas tiek nomātas. Lai nāktu pretī klientu vajadzībām un atbalstītu veselīgu dzīvesveidu, Rimi arvien rūpējas par drošu velonovietņu ierīkošanu gan pie sev piederošajiem veikaliem, gan arī pie tām ēkām, kurās nomājam tirdzniecības telpas. Nomātu telpu gadījumā līgumsaistības ar teritorijas un ēkas īpašniekiem neparedz iespēju mums pašiem ierīkot velonovietnes, tāpēc situācijās, ja pie ēkām nav drošu velonovietņu, atsevišķi lūdzam tās ierīkot pašiem ēkas īpašniekiem.

Mūsu uzņēmuma velonovietņu standarts ir augstā tipa novietnes, kas ir drošākas – to pieprasījumam un tehniskajai situācijai regulāri sekojam līdzi. Nereti vandālisma gadījumos tās tiek apzināti bojātas, piemēram, nesen pie Supernetto veikala Maskavas ielā 427e tās tika bojātas, un šobrīd aktīvi risinām tehniskos procesus, lai pēc iespējas drīzāk atkal uzstādītu augstā tipa velonovietnes.

  • Vai jūs sekojat velonovietņu pieprasījumam, un papildiniet to skaitu, ja ir nepieciešamība? Vairāki mūsu lasītāji ir piefiksējuši, ka, piemēram, t/c “Olympia”, “Barona centrs”, “Bērnu pasaule” u.c. velonovietnes katru dienu ir piepildītas ar velosipēdiem un tur nav kur novietot velosipēdu, kaut gan vieta jaunu velonovietņu uzstādīšanai vēl ir.
  • Kādēļ pie jaunatvērtiem jaunā koncepta mini veikaliem (Grēcinieku un Merķeļa ielā) nav uzstādītas velonovietnes?

Minētajās adresēs, kurās trūkst velonovietnes, esam telpu īrnieki, tāpēc par velonovietņu papildus ierīkošanu būtu jājautā ēkas īpašniekiem – tāda pat situācija ir arī pie nesen atklātajiem Rimi veikaliem Grēcinieku ielā un Merķeļa ielā, kur veikala telpas nomājam no ēkas īpašniekiem.

 

Novēlam “Rimi” saprast, ka velonovietnes ir nepieciešamas viņu klientiem, nevis ēkas īpašniekiem un apsaimniekotājiem, un noslēgt ar apsaimniekotāju līgumu, kas jums ļautu uzstādīt velonovietnes pašiem.

 

ATJAUNINĀTS:

Neilgi pēc “Rimi” sniegtās atbildes sekoja rīcība – diemžēl negatīva. Pie “Bērnu pasaules” “Rimi” uzstādītas jaunas un nedrošas velonovietnes. Dārgie uzņēmēji, atgādināsim, ka labāk velonovietni neuzstādīt vispār, nekā uzstādīt šādas nedrošas velonovietnes. Uzstādot šādas velonovietnes, jūs atbalstiet velosipēdu zagļus!

Malējos velosipēdus iespējams nozagt 10 sekunžu laikā. Vidējā velosipēda īpašnieks gan bijis zinošāks un pacenties velosipēdu pārcelt pāri novietnei un pie novietnes piestiprināt rāmi. Tā gan nav paredzēts darīt un ne visi to var izdarīt fizisku iemeslu dēļ.

Šos velosipēdus iespējams nozagt 10-20 sekunžu laikā – vienkārši noskrūvējot nost priekšējo riteni. Ar drošo “U” veida slēdzeni pie šīs velonovietnes velosipēdu droši pieslēgt nav iespējams.

 

*  “Informētība un attieksme pret elektrotransportu” Latvijas iedzīvotāju aptaujas rezultāti 2016. gada marts, SKDS