SLACK LIETOŠANAS INSTRUKCIJA

 

 pilsetacilvekiem.slack.com  ir mūsu biedrības saziņas un darba platforma, kurā diskutējam par ar biedrību saistītiem jautājumiem.

Platformu iespējams izmantot gan caur iepriekš minēto mājaslapas adresi, gan kā aplikāciju. Mēs iesakām uzinstalēt un lietot mobilo aplikāciju (Android | Apple).

Atverot “Pilsēta cilvēkiem” Slack gan datorā, gan mobilajās ierīcēs (jāuzklikšķina uz mūsu logo kreisajā augšējā stūrītī) kreisajā pusē redzēsi šādu logu:

Augšpusē uzspiežot uz “Pilsēta cilvēkiem” ir iespēja izmainīt dažādus iestatījumus un nospiežot uz zvaniņa ir iespēja izmainīt brīdinājumus (notifications). Standartā no plkst. 22.00 līdz 08.00 brīdinājumi ir atslēgti, bet šo iestatījumu var izmainīt pēc nepieciešamības.

Kanāli

Zemāk redzami kanāli (Channels). Visa mūsu komunikācija ir sagrupēta pa kanāliem. Augšpusē atrodas svarīgākie kopējie kanāli, bet zem tiem atrodas kanāli par dažādām tēmām, sarindoti alfabēta secībā. Piemēram, uzspiežot uz kanāla #2-sanāksmes atvērsies kanāls par sanāksmēm, kurā mēs plānojam tikšanās:

 

SVARĪGI!!!

Ja vēlies iesaistīties diskusijā, tad jāraksta nevis apakšā esošajā panelī, bet gan jāuzspiež uz “Reply to thread” ikonas, kas parādīsies, peles kursoru uzbīdot uz attiecīgās ziņas, vai arī mobilajā aplikācijā uzklikšķinot uz attiecīgās ziņas, kurai vēlaties atbildēt un tur atvērsies konkrētā diskusija ar iespēju atbildēt tieši tai:

Ja rakstīsiet ziņojumu kanāla apakšā esošajā panelī, jūs izveidosiet jaunu tēmu kanāla ietvaros (thread), nevis atbildēsiet uz esošu diskusiju!

Jaunākās atbildes iespējams izlasīt augšpusē esošajā “All threads / New threads” sadaļā, bet jāņem vērā, ka tur tiek attēlotas tikai jaunākās atbildes, bet jaunas tēmas tur netiek attēlotas, tās iespējams aplūkot tikai pašā kanālā (ja kanālā ir jauna tēma, tas tiek izcelts treknrakstā (bold) un ar gaišākiem burtiem):

Privāti ziņojumi

Privāto ziņojumi atrodas zem visiem kanāliem. Šeit tu vari sarakstīties privāti ar citiem “Pilsēta cilvēkiem” dalībniekiem. Ja panelī neredzi cilvēka vārdu, ar ko vēlies sarakstīties, nospied uz “+” un meklētājā ieraksti vārdu, lai uzsāktu saraksti. Uzspiežot uz sava vārda, vari sarakstīties arī pats ar sevi, veicot piezīmes (saglabāt idejas, attēlus, linkus utt.):

Jaunu kanālu izveidošana

Katram dalībniekam ir iespējams arī izveidot jaunu kanālu, bet pirms tam mēs iesakām caurskatīt visus kanālus un tiešām saprast, vai jauns kanāls ir nepieciešams, kā arī pakonsultēties “čatā” ar pārējiem dalībniekiem, vai jauns kanāls ir nepieciešams!

Boti

Vairākos kanālos ir izveidoti automātiskie ziņotāji – boti, kas automātiski mūs informē par, piemēram, jaunām būvatļaujām Rīgā, NVO aktualitātēm, jauniem pasākumiem, kas saistīti ar mūsu tēmu utt.:

Arī uz šīm ziņām droši drīkst atbildēt, ja tēma šķiet svarīga un aktuāla.

Atteikšanās no kanāla

Ikviens jaunais dalībnieks sākumā tiek pievienots vairāk nekā 20 kanāliem. Ja kāds no kanāliem tevi neinteresē, tu droši drīksti no konkrētā kanāla atteikties, konkrētajā kanālā nospiežot uz iestatījumu pogas un uzspiežot uz “Leave #kanāla-nosaukums“: