Trīs dienas pēc sniegputeņa…

Šodien devos nelielā ekspedīcijā pa Rīgas ielām, lai novērtētu situāciju valsts un pašvaldības iestāžu ēku apkārtnē – vai ir notīrītas ietves, velonovietņu pieejamību utt. Diemžēl rezultāts nav pārāk iepriecinošs – vairākās vietās par gājējiem un velobraucējiem domāts netiek vai pat bezkaunīgi tiek uzlikti speciāli apgrūtinājumi piekļuvei. Papildus tam piefiksēju, kāda ir situācija ar velonovietnēm, jo, lai varētu sagaidīt iniciatīvu uzstādīt velonovietni no privātiem uzņēmumiem, vispirms tām jābūt pie visām valsts un pašvaldības iestādēm. Diemžēl arī šajā ziņā rezultāts ir skumjš.

Tālāk galerijā redzēsiet attēlus ar nelieliem aprakstiem un atrašanās vietām, ja ir kādi jautājumi par konkrētu attēlu, droši jautājiet. Visām valsts/pašvaldības iestādēm, pie kurām neatradu velonovietnes, vai ievēroju citas problēmas (nenotīrītas ietves), nosūtīju e-pastus ar vienkāršiem jautajumiem – kur novietot velosipēdu, ja vēlos pie jums aizbraukt utt., 2 nedēļu laikā gaidīšu atbildes, tad taps raksts par šo iestāžu skatu uz situāciju.

Iespējams, daudzi, kas ikdienā nebrauc ar velosipēdu domās – kas tā par “māžošanos”- tādā salā un sniegā tāpat neviens nebrauc ar velosipēdu! Tos es mierināšu – bildēs labajos piemēros redzēsiet velosipēdus, kā arī pats dienas laikā praktiski katrā kvartālā vismaz kādu velosipēdistu redzēju, tātad braucēji ir pat tik aukstā laikā.

Aicinājums visiem mūsu lasītājiem ikdienā fotogrāfēt un iesūtīt Jūsu pamanītās nejēdzības uz Rīgas ielām – ietvēm, veloceļiem, gājēju ceļiem, pagalmos utt. Visvairāk gaidīsim fotogrāfijas no tiem, kas ikdienā visvairāk pārvietojas kājām. Fotogrāfijas iesūtot, lūdzu, norādīt uzņemšanas datumu un atrašanās vietu. Labākās fotogrāfijas turpmāk publicēsim katru atsevišķi zem tēmtura ‪#‎labariga (laba Rīga) un #‎sliktariga (slikta Rīga), kā arī iespējami iesaistīsimies situācijas uzlabošanā. Par ērtu Rīgu cilvēkiem!

Tātad TOP3 vietas ar sliktāko vides pieejamību ir:

1. Rīgas Centrāltirgus – notīrītas automašīnu stāvvietas kā prioritāte, atlikušās ietves daļas tikai daļēji attīrītas, vienīgā velonovietne atrodas pašā tirgus stūrī, kur tiek veiktas piegādes – tas viss Rīgas Centrāltirgu ierindo “godpilnajā” pirmajā vietā. Mēs saprotam, ka Rīgas Centrāltirgus administrācijai ir svarīgi klienti, kas brauc ar automašīnām, jo, viņuprat, tieši viņi sniedz lielāko pienesumu (par patiesību mēs pastāstīsim citā reizē), bet vajadzētu tomēr būt godīgākiem un atrast kādu balansu – lai gājējiem nevajadzētu smērēt apģērbu, lienot starp mašīnām, lai velosipēdistiem nevajadzētu ņemt līdzi velosipēdu paviljonā.
2. Centra rajona policija/ugunsdzēsēji – varbūt arī nav tas trakākais gadījums, bet viņu darba tikums izskatās ļoti bēdīgi uz pārējo Matīsa ielas ēku īpašnieku fona. Šīs ēkas, manuprāt, bija vienīgās visā ielas garumā, kurās ietves nebija kārtīgi notīrītas, kā arī risinājums pret krītošo sniegu – iznesti veci krēsli, kas apsieti ar policijas lentām – maigi izsakoties, smieklīgs, kas tikai sašaurina jau tā šauro ietvi un no krītoša sniega lavīnas, visticamāk, nepaglābs. Notīriet ietvi un jumtu, mīļie policisti un ugunsdzēsēji!
3. Satiksmes ministrija – diemžēl nevaram gribēt, lai Satiksmes ministrija, atjaunojot valsts ceļus (kas pamatā ir šosejas), tajos iekļautu drošus gajēju un veloceļus, ja pie pašu namdurvīm velonovietne ir iekrauta kupenā un ietve kļuvusi par “gājēju slepkavu”. Gaidīsim jauno ministru, un, cerams, kaut kas mainīsies uz labo pusi.

 

 

Ar cieņu

Kaspars:)