Zibakcija Pērnavas ielas koku aizstāvībai

Vakardien Pērnavas ielā notika vērienīga protesta zibakcija, kuras laikā vairāk nekā 150 cilvēki sēja kokos krāsainas aprakstītas lentītes, brauktuves malā stāvēja ar plakātiem “Drīz nebūšu.” un dziedāja dziesmas, tādējādi pievēršot garāmgājēju un braucēju uzmanību uz to, ka Rīgas dome iecerējusi izcirst kastaņas, lai ierīkotu tramvaja līniju.

Pasākums piesaistīja lielu garāmgājēju un Pērnavas ielas iedzīvotāju uzmanību, jo, kā izrādījās, liela daļa iedzīvotāju nemaz nezina, ka “Rīgas satiksme” projekta pieteikumā ES shēmā tramvaju paredzējusi koku vietā, nevis esošajā brauktuves platumā.

 

Diemžēl “labākajās” diktatoru vadītu valstu tradīcijās jau stundu pēc pasākuma noslēguma atbrauca Rīgas domes nosūtīta “Pilsētas EKO serviss” komanda, kura brutāli nogrieza gan lentītes, gan kastaņu zarus ar visām lentītēm.

RD uzsūtītie darbinieki no kokiem nogrieza ne tikai lentītes, bet arī veselus zarus. Foto: Tālis Linkaits

 

Šāda steiga, aizvācot informatīvos plakātus un lentītes, liecina par to, ka Rīgas dome baidās no plašākas vietējo iedzīvotāju iesaistes, tāpēc cenšas maksimāli ātri visus informatīvos materiālus aizvākt. Tas nozīmē tikai vienu – mūsu darbs nav veltīgs un mums ir jāturpina informēt apkaimes iedzīvotāji un garāmgājēji/braucēji. Paldies visiem par iesaistīšanos zibakcijā!