Rīga top drošāka gājējiem!

Aizvadītajās nedēļās Rīgas domes Satiksmes departaments pārsteidzis, Rīgā ar pagaidu līdzekļiem uzlabojot drošību uz daudzām gājēju pārejām. Šī bija lieta, par ko departamentu iepriekš daudz kritizējām, norādot, ka Rīgā gājēju pārejas tiek drošinātas nepiedodami lēni – gadā tika uzlabota drošība uz vienas-divām gājēju pārejām. Tādēļ prieks, ka nu gājēju pāreju uzlabošana notiek krietni adekvātākos tempos. Aplūko bildēs šopavasar ar pagaidu līdzekļu palīdzību sakārtotajās gājēju pārejas:

Uzsāktie darbi ir lielisks sākums, kuru “jauda” ar katru gadu jākāpina. Lai labāk saprastu, cik vēl daudz darba Rīgā un cik daudz gājēju pāreju vēl jāsakārto, esam izveidojuši karti, kurā atzīmētas Rīgas neregulējamās gājēju pārejas.

Ar sarkaniem punktiem atzīmētas gājēju pārejas, kur brauktuves platums ļauj automašīnām braukt divās rindās vienā virzienā – šādas pārejas ir sevišķi bīstamas, jo ļauj autovadītājiem veikt apsteigšanas manevru pat tad, ja blakus braucošajā joslā automašīnas būs apstājušās, lai palaistu gājēju.

Ar dzelteniem punktiem iezīmējām gājēju pārejas, kur gluži divās rindās braukt nav paredzēts, bet brauktuve vienalga ir pārlieku plata un gājējs ir spiests atrasties uz viņam bīstamās teritorijas – brauktuves – pārlieku ilgu laiku.

Ar zaļiem punktiem iezīmētas gājēju pārejas, kuras ar pagaidu līdzekļiem vairs nav iespējams uzlabot – tām uzlabojumus, ja tādi ir nepieciešami, iespējams veikt vien ar brauktuves pārbūvi vai ātrumvaļņa izbūvi, jo brauktuves platums jau ir sašaurināts līdz minimumam.

Ar zaļas krāsas zvaigznēm esam atzīmējuši gājēju pārejas, kurās jau ir veikti drošības uzlabojumi – vai nu tās ir gājēju pārejas – ātrumvalnis, vai arī pārejas vietā sašaurināta brauktuve vai izveidota drošības saliņa.

Uz bīstamākajām gājēju pārejām un pārejām ar veiktiem drošības uzlabojumiem iespējams uzklikšķināt un aplūkot fotogrāfijās, kā konkrētās gājēju pārejas izskatās.

 

97 vietās Rīgā joprojām atrodas ļoti bīstamas gājēju pārejas.

85 vietās Rīgā atrodas bīstamas gājēju pārejas

34 vietās Rīgā ir veikti bīstamo gājēju pāreju uzlabojumi, sašaurinot brauktuvi vai ierīkojot ātrumvalni.

Kopā Rīgā 182 vietās ir potenciāli bīstamas gājēju pārejas, kas nozīmēt to, ka, pat strādājot šī brīža it kā labajos tempos, Rīgas domes Satiksmes departamentam būtu nepieciešami vēl 26 gadi, lai visas bīstamās gājēju pārejas tiktu sakārtotas. Tādēļ uzlabošanas darbu apjoms ir vēl un vēl jāpalielina.

Lai mudinātu Rīgas domi šos darbus veikt vēl aktīvāk, aicinām rīdziniekus rakstīt iesniegumus ar lūgumu uzlabot drošību tavas apkaimes gājēju pārejās. Iesniegumu uzrakstīt var ātri un vienkārši pat nepieceļoties no krēsla – ja vel neesi to nekad darījis, tad izlasi mūsu sagatavotu instrukciju:

Iesnieguma iesniegšanas instrukcija Latvija.lv